zapraszamy wkrótce

Oto ONI – nasi bohaterowie – pary, które reprezentują ZPiT UG „Jantar” w turniejach tańców polskich 🙂

 

Dziękujemy im za wszystkie emocje i wzruszenia, jakich nam dostarczają podczas każdego startu.

Instruktor – Ania Fel

Instruktorem prowadzącym większość naszych turniejowych par jest Ania Fel. Choć sama twierdzi, że nie posiada umiejętności bilokacji, to co dzień zdaje się temu przeczyć, z powodzeniem łącząc dwie prace, studia doktoranckie na Międzyuczelnianym Wydziale Biotechnologii, prowadzeniem par turniejowych i grupy dziecięcej ZPiT UG „Jantar”.

Rankami uczy tańca dzieci w przedszkolu, popołudnia spędza w uniwersyteckim laboratorium a wieczorami szkoli jantarowe pary. Oprócz umiejętności znajdowania się w kilku miejscach jednocześnie, posiada jeszcze inne super moce, m.in. sokoli wzrok, który wychwyci wszystkie taneczne niedociągnięcia, niesłychaną umiejętność motywacji i niebywałą empatię. Do tego gra na skrzypcach! W skrócie – Ania to kopalnia talentów i możliwości, a tym samym nasz ogromny skarb.

Ale nie tylko my doceniamy jej talenty – w 2016 roku została wyróżniona powołaniem do Komisji ds. Edukacji Polskiej Sekcji CIOFF.

Instruktor – Natalia Okuniewicz

Natalia Bartosz, zwana powszechnie Salmą, to uosobienie uroku i talentu. Jej pomysłowość nie zna granic, czego dowiodła m.in. przygotowując na jedną z oficjalnych uniwersyteckich uroczystości brawurową choreografię do piosenki „Ada to nie wypada”, w której jako tytułowa niesforna dziewczyna odrzuca zaloty romantycznych amantów i wybiera tego, który zamiast kwiatów przynosi jej kiełbasę.

Podobną pomysłowością wykazuje się pracując z turniejowymi parami, gdzie jej nieograniczoną wyobraźnię powstrzymują jedynie formalne wytyczne dotyczące figur i kroków.

Fascynują ją różne techniki taneczne, dlatego nieustannie się szkoli w coraz to nowych stylach. Miłością do tańca zaraża uczestników grup dziecięcych „Jantar Junior” i grupy młodzieżowej.

Na co dzień prowadzi własną restaurację, w której, jak nietrudno się domyślić, chętnie stołuje się połowa zespołu.

Wszechstronnie uzdolniona, urocza i jedyna taka!

Instruktor – Małgorzata Krzaczyńska

Instruktor – Modestas Taškinas

Pochodzi z Wilna, gdzie od małych lat już zaczynał swoje pierwsze przygody z tańcem w Zespole Artystycznym Pieśni i Tańca „Wilia“. Po dostaniu się na studia do Polski zdecydował kontynuować karierę tancerza w Zespole Pieśni i Tańca UG Jantar. Równocześnie zaliczył kurs instruktorski w Mazowieckim Instytucie Kultury w Warszawie na kierunku taniec ludowy. Aktualnie jest absolwentem Uniwersytetu Gdańskiego, tancerzem-solistą i instruktorem par turniejowych w Zespole Pieśni i Tańca UG Jantar.

W ciągu kilkunastu lat Modest zwiedził wiele festiwali na Litwie, w Polsce i Europie. Ma doświadczenie w przeróżnych projektach edukacyjnych i warsztatowych organizowanych na Uniwersytecie Gdańskim o tematyce ludowej adresowanych dla dzieci i młodzieży.

Od 2016 roku bierze czynny udział w Ogólnopolskich Turniejach Tańców Polskich w Formie Towarzyskiej wraz z Partnerką Saszą Kuraszkiewicz, z którą z powodzeniem zdobywają miejsca na podium po całej Polsce. Jest finalistą Mistrzostw Polski 2018, 2019 oraz tancerzem klasy S.

Modest na co dzień pracuje w akademii programowania, do tego ma ukończoną szkołę muzyczną i gra na saksofonie a czasem – i na zębach! Wieczorami oddaje się swojej kolejnej pasji – siada za konsolą DJ-ską 🙂

Pary Turniejowe

Kategoria I

 

Krupa Zofia

Lauer Marcin

 

Poznaj Zosię i Marcina

Zosia i Marcin to jedna z najmłodszych metryczką i stażem par turniejowych. Poznali się w dziecięcej grupie tanecznej Jantar Junior, gdzie tańczą do dziś.

Zosia jest wulkanem energii, nic nie jest w stanie jej powstrzymać, błyskotliwa, wiecznie uśmiechnięta i niezwykle pracowita, kocha sport, uwielbia wyzwania, skutecznie motywuje swojego partnera do ciężkiej pracy podczas prób.

Marcin to pełen rozczulającego uroku młodzieniec, który poza zajęciami z tańców polskich i judo z lubością oddaje się swojej ulubionej grze – Minecraft. Ogromna wiedza dotycząca szczegółów gry wprawia w osłupienie Panią instruktor, która niestrudzenie próbuje zmienić temat podczas przerw w trakcie zajęć, niestety…często przegrywając słowną potyczkę 😊


Kategoria IIC

 

Sołtysiak Antonina

Cejrowski Julian

 

Poznaj Antosię i Julka

Antosia jest mistrzynią wdzięku i posiadaczką najbardziej zniewalającego uśmiechu. Aż nie chce się wierzyć, że ta drobna dziewczynka potrafi nieźle zawojować białą bronią, gdyż w wolnym czasie trenuje szermierkę.

Julek zawsze gotowy na jej atak – skoncentrowany i opanowany. Jego pasją jest muzyka i dzielnie łączy zajęcia w Szkole Muzycznej z próbami tanecznymi. A my się zastanawiamy czy w przyszłości zasili szeregi kapeli czy tancerzy.


Kategoria IIC

 

Łada Eliza

Kaczyński Mateusz

 

Poznaj Elizę i Mateusza

Mateusz z Eliza również poznali się tańcząc w jednej z grup tanecznych Jantar Junior.

Eliza to pierwszoligowy śmieszek, mistrzyni żartów i dowcipów, swoje pierwsze taneczne kroki stawiała w przedszkolu, pod czujnym okiem Pani Ani, dzięki niej pokochała taniec tak bardzo, że dołączyła do grupy tanecznej Jantar Junior i z dużym zaangażowaniem reprezentuje ją do dziś.

Jej partnerem tanecznym jest Mateusz, niezwykle zdolny i roztropny chłopiec, na Mateuszu zawsze można polegać, jest stawiany jako przykład dobrego zachowania i umiejętności tanecznych, w sekundę zapamiętuje skomplikowane kombinacje kroków, ale równie dobrze radzi sobie z Tablicą Mendelejewa.


Kategoria IIIC

 

Zuzanna Piątek

Kacper Lieder

 

Poznaj Zuzię i Kacpra

Zuzanna Piątek i Kacper Lieder – zbieżność nazwisk nie jest przypadkowa 🙂 Zuzia to oczywiście córka naszej mistrzowskiej pary.

Z wyglądu – kopia mamy, z charakteru – chyba jednak bardziej podobna do taty. Ta kombinacja sprawia, że bardzo dobrze radzi sobie w turniejowych sytuacjach.

A że u jej boku stoi Kacper, jednogłośnie okrzyknięty najbardziej wyważoną i poważną osobą w turniejowej ekipie, to nie mamy wątpliwości, że ta para zajdzie daleko, tanecznym krokiem.


Kategoria IVB

 

Marta Zacharska-Gazda

Andrzej Ryll

 

Poznaj Martę i Andrzeja

Jak dotąd jedyna nasza para reprezentująca kategorię IV. Marta z Andrzejem na co dzień są uczniami Gdańskiej Szkoły Baletowej, ale po za ciężką pracą przy drążku, postanowili rozwijać swoje umiejętności w technice tańców polskich. Nie mogliśmy powiedzieć nie, praca z takimi z profesjonalistami to czysta przyjemność!

Marta i Andrzej są jak Ying i Yang, jak ogień i woda, ona delikatna blondynka o stalowych nerwach, on przystojny brunet o egzotycznej urodzie i nieco luźniejszym podejściu do życia, razem tworzą udaną mieszankę klasy i zadziorności w jednym.


Kategoria VS

 

Oleksandra Kurashkevych

Modestas Taškinas

 

Poznaj Saszę i Modesta

Oleksandra Kurashkevych i Modestas Taškinas – wojownicy z kat. VS – pierwsza para w historii naszego zespołu, która wytańczyła sobie awans z klasy B do klasy A, a następnie do elitarnej klasy S.

Ten sukces był możliwy dzięki ich niesamowitej pracowitości i ambicji. Choć oboje urodzili się za wschodnią granicą naszego kraju, pokochali tańce polskie, a dobre oceny sędziów są dowodem na to, że jest to miłość wzajemna.


Kategoria VA

 

Ada Andrzejczak

Dawid Cichocki

 

Poznaj Adę i Dawida

Ada Andrzejczak i Dawid Cichocki – Ada do Gdańska przyjechała z Olsztyna i tu spełnił się sen  niemal każdej dziewczyny – poznała księcia (wszak Dawid zwany jest Princem).

To ona w tej parze ma większe doświadczenie na turniejowym parkiecie, bo występowała już jako dziewczynka w barwach „Warmii”.

Dawid, choć staż w tańcach ma mniejszy, nadrabia książęcym wdziękiem, jak to każdy Prince Charming ma w zwyczaju 😉


Kategoria VIIA

 

Małgorzata Piątek

Jacek Piątek

 

Poznaj Gosię i Jacka

Małgorzata Piątek i Jacek Piątek – dokonali rzeczy, która wydawała nam się niemożliwa – po raz czwarty z rzędu wytańczyli tytuł Mistrzów Polski w kat. VIIA.

Choć są naszą najbardziej utytułowaną parą, swoją skromnością i pokorą mogliby obdzielić bardzo wiele osób. Są jedyną parą w „Jantarze”, która od początku naszej przygody z turniejami trzyma się razem, nie poddaje rotacjom i rezygnacjom.

Jedyni tacy, wyjątkowi i co najważniejsze – nasi!!


Kategoria VIIA

 

Anna Ferdyniak-Kołodziej

Grzegorz Kołodziej

 

Poznaj Annę i Grzegorza

Ania i Grzegorz to para turniejowa, która jako jedyna znała się przed dołączeniem do ZPiT Jantar, poznaliśmy ich jako cudowne, kochające się małżeństwo, a jedną z ich wspólnych pasji jest właśnie taniec. Ania i Grzegorz to para bardzo muzykalna – nie tylko ze względu na umiejętności taneczne, ale przede wszystkim z uwagi na fakt ich wykształcenia zawodowego…

Ania jest magistrem sztuki, nauczycielem dyplomowanym, specjalistą w dziedzinie muzyki, rytmiki i kształcenia słuchu. Współpracuje między innymi z Akademią Muzyczną w Gdańsku i Ogólnokształcącą Szkołą Muzyczną w Gdańsku, a na co dzień pełni funkcje dyrektora w jednym z gdańskich przedszkoli. Jej anielska cierpliwość, klasa, ciepło oraz ogromne serce oczarowały nie tylko nas, ale przede wszystkim jej męża Grzegorza.

Grzegorz przygodę z tańcem ludowym zaczynał w Radomskim zespole ludowym „Łucznik”, a zaraz po maturze, dołączył do zespołu Śląsk, gdzie jako śpiewak- solista, wykonywał najpiękniejsze utwory polskiej muzyki ludowej. Bycie członkiem jednego z najlepszych profesjonalnych zespołów ludowych w Polsce, poza ogromnym doświadczeniem scenicznym, na zawsze rozbudziło w nim miłość do folkloru. Grzegorz ukończył z wyróżnieniem Akademię Muzyczną na wydziale wokalno-aktorskim (Jest Barytonem), co pozwoliło mu podbijać sceny operowe w Polsce i zagranicą. Jego talent aktorski i wesołe usposobienie w połączeniu z eterycznością i romantyczną duszą Ani, sprawiają, że z przyjemnością oglądamy ich interpretacje Kujawiaka i Mazura.


Kategoria VIA

 

Klaudia Majchrzak

Paweł Krok

 

Poznaj Klaudię i Pawła

Klaudia Majchrzak i Paweł Krok – Paweł to człowiek o bardzo tanecznym nazwisku.

Ma mnóstwo talentów, ale jeden z nich jest szczególnie przydatny dla zespołu – jest znakomitym krawcem i twórcą wielu kostiumów, w jakich występuje „Jantar”.

Ale na cóż zdałyby się wszystkie jego kroje i kroki, gdyby u jego boku nie stała tak zniewalająca partnerka?

Klaudia z całym swym wdziękiem, opanowaniem i precyzją jest jak powiew wiosny w środku zimy.

Uwielbiamy ją za to 🙂

Liczba punktów

Pozycja w rankingu


Kategoria VIA

 

Agata Tukalska

Bartłomiej Chomicz

 

Poznaj Agatę i Bartka

Agata Tukalska i Bartłomiej Chomicz – zwani „Żółtkami” od ksywki Bartka, który na pierwszą próbę „Janatara” przyszedł w koszulce w kolorze cytryny i na zawsze pozostał „Żółtym”.

Co ciekawe, oboje pochodzą z „Jantarowych” rodzin – rodzice Agaty poznali się w zespole, więc jest ona niezaprzeczalnie dzieckiem „Jantara”.

Bartek zaś dołączył do grupy, bo tańczyły w niej jego dwie starsze siostry. Cóż, najwidoczniej oboje byli genetycznie skazani na „Jantar” 🙂

Obecnie zajmuje ich głównie planowanie ślubu, bo na parkiecie życia dogadują się równie dobrze, jak w tańcu.

Mamy nadzieję, że kontynuując piękne rodzinne tradycje wychowają kolejne jantarowe pokolenie ♥

Pozycja w rankingu

Liczba punktów


Kategoria VB

 

Natalia Wojciechowska

Damian Hawryszkiewicz

 

Poznaj Natalię i Damiana

Natalia Wojciechowska i Damian Hawryszkiewicz – choć tańczą ze sobą od niedawna, zdaje się, jakby znali się od zawsze.

Są pięknym połączeniem eterycznego, kobiecego wdzięku z męską siłą i precyzją.

Uwielbiamy patrzeć na nich na parkiecie 🙂

Pozycja w rankingu

Liczba punktów


Kategoria VB

 

Joanna Nowińska

Karol Sawicki

 

Poznaj Asię i Karola

Joanna Nowińska i Karol Sawicki – jednym słowem: petarda.

Są jak wulkaniczna lawa, której nic nie powstrzyma. Ich kumulacja energii jest taka, że mogliby stanowić alternatywne źródło zasilania dla co najmniej połowy Gdańska.

Chcecie dowodów? Oto one! Asia systematycznie podczas występów z zespołem czy startów w turniejach gubi obcasy lub demontuje elementy scenografii.

Karol nie ustępuje jej kroku, bo scena wyzwala jego dzikość w sercu 🙂

Pozycja w rankingu

Liczba punktów


Kategoria VB

 

Maja Pietrusiewicz

Jakub Glapiński

 

Poznaj Maję i Kubę

Maja Pietrusiewicz i Jakub Glapiński – czyli Czeko i Wąż, nasza najwyższa para.

Ze względu na wzrost z powodzeniem mogliby na wszystkich patrzeć z góry, ale nigdy tego nie robią.

Na pierwszy rzut oka są mocno kontrastowi – ona przebojowa i rozgadana, on małomówny i wyważony, ale nie dajcie się zwieść pozorom – oboje są przodownikami wszelkich działań zmierzających ku integracji i zabawie.

Pozycja w rankingu

Liczba punktów


Zapraszamy do Gdańska

Kategoria VI

Michał Tukalski

Małgorzata Krzaczyńska

 
Poznaj nas

Gosia i Michał to para, która w wyniku nieszczęśliwej kontuzji partnera miała najmniej okazji, by zaprezentować się na turniejowym parkiecie. Poważne złamanie, którego Michał nabawił się podczas snowboardowego szaleństwa, zmusiło ich do kilkumiesięcznej przerwy w startach. Nie mamy wątpliwości, że wrócą w wielkim stylu, gdy tylko bark porządnie się zrośnie.

Gosia jest jedną z najbardziej wszechstronnych tancerek Zespołu Pieśni i Tańca Uniwersytetu Gdańskiego „Jantar”. Przez wiele lat trenowała tańce towarzyskie, by później porzucić je na rzecz tańca ludowego i tańca brzucha, zaś na kursie instruktorskim przekornie wybrała technikę jazzową. Wszystkie zdobyte doświadczenia bardzo przydają jej się na parkiecie.


Paweł Krok

Pozycja w rankingu

Natalia Okuniewicz

Liczba punktów

stan na dzień 2016-09-14

Poznaj nas

Natalia i Paweł to para-dynamit. Dobrze wiedzą, że aby osiągnąć upragniony cel, trzeba do niego dążyć ciężką pracą i żelazną konsekwencją. Gdy wkraczają na parkiet – poziom żywiołowości sięga zenitu. A każdy z nich mógłby obdarować energią jeszcze kilka osób dookoła.

Paweł, który na co dzień pracuje jako krawiec i projektant, chętnie dzieli się swoją wiedzą i talentem, czego efektem jest nie tylko powiększająca się garderoba Zespołu Pieśni i Tańca Uniwersytetu Gdańskiego „Jantar”, lecz także olśniewające kreacje jego projektu na turniejowych parkietach.

Co do Natalii (zw. Salmą), to trudno stwierdzić, czy lepiej śpiewa, czy tańczy. Obie rzeczy robi świetnie, dlatego jest jedną z solistek Zespołu Pieśni i Tańca Uniwersytetu Gdańskiego „Jantar”. Oprócz ogromnego talentu ma też niesamowitą chęć do ciągłego podnoszenia swoich tanecznych umiejętności w różnych technikach. Dowody? Po skończonym kursu instruktorskiego z tańca ludowego zdecydowała, się na rozpoczęcie kursu jazzowego. Jej uzależnienie od tańca nie ma sobie równych.


Eligiusz Białka

Pozycja w rankingu

Dominika Sadowska

Liczba punktów

 
Poznaj nas

Dominika i Elek to najbardziej zapracowana i energetyczna para z niezwykłym poczuciem humoru. Gdy tańczą, jednocześnie się bawią, a próby z nimi zawsze są pełne śmiechu.

Dominika swoje pierwsze taneczne kroki stawiała w ZPiT „Małe Podlasie” w  Siemiatyczach, z którym również jako dziecko debiutowała na turniejowym parkiecie. Absolwentka kilku kierunków na Politechnice Gdańskiej i Uniwersytecie Gdańskim. Na co dzień specjalistka od marketingu a w weekendy instruktor najmłodszej grupy dziecięcej przy ZPiT „JANTAR”. Gdy tylko usłyszy pierwsze takty muzyki zamienia się w wulkan energii na danceflorze.

Elek to kopalnia talentów. Nie wiadomo, czy lepiej tańczy czy śpiewa czy gra na pianinie. Potrafi również z humorem relacjonować wydarzenia dla zagranicznych telewizji, co jest pożądaną cechą na festiwalach zagranicznych. Oprócz talentu tanecznego, potrafi fantastycznie gotować, co zaskutkowało otwarciem własnej restauracji w Sopocie. Jego śmiech jest tak zaraźliwy, że nie można tańczyć z nim na poważnie.

Kategoria VD

Bartek Chomicz

Ola Łyczywek

 
Poznaj nas

Bartek i Ola to para naszych debiutantów, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę z tańcami polskimi i turniejami.

Bartek (zw. Żółty – od koloru koszulki, w jakiej przyszedł na pierwszą próbę) na co dzień spędza czas na uczelni mieszając magiczne mikstury na Chemii na Uniwersytecie Gdańskim. Potrafi każdy ruch rozłożyć na poszczególne pierwiastki. Niezwykle skupiony i zaangażowany w każdą aktywność, której się podejmuje.

Ola (zw. Dżoana – niewiadomo dlaczego 😉 ) niezwykle zdolna studentka zarówno Uniwersytetu Gdańskiego, jak i Akademii Muzycznej w Gdańsku, do sporu o jej talenty dołącza również Zespół Pieśni i Tańca Uniwersytetu Gdańskiego „JANTAR”. Ola z zainteresowaniem wykopuje różne archeologiczne skarby, a my się cieszymy, że odkopaliśmy jej talent.


Modestas Taskinas

Oleksandra Kurashkevych

 
Poznaj nas

Oleksandra i Modestas to wyjątkowa para ze wschodnim temperamentem. Przyjeżdżając do Polski na studia, od razu włączyli w szeregi ZPiT „JANTAR” i poczuli miłość do tańców polskich – z wzajemnością.

Saszka pochodzi z Kijowa, gdzie zdobywała pierwsze taneczne szlify. Gdy w wieku 17 lat przyjechała do Polski na studia i od razu włączyła w szeregi ZTL PW Masovia w Płocku, a później do nas. To piękna, przeurocza i wszechstronnie utalentowana dziewczyna, czego się nie dotknie, to robi to wyśmienicie. Na co dzień niezwykle pracowita i ambitna studentka Uniwersytetu Gdańskiego kilku kierunków jednocześnie, a w każdym jest jedną z najlepszych studentek. Cicha i skromna, a gdy tylko usłyszy pierwsze takty muzyki porywa się do tańca. Ponadto posiada niezwykły talent plastyczny, czym zachwyca nas co chwilę.

Modest pochodzi z Wilna i jako dziecko występował już na turniejowym parkiecie z ZPiT „Wilia”. To wulkan energii muzycznej, niezwykle utalentowany i pracowity. Na co dzień jest studentem Uniwersytetu Gdańskiego na kierunku Politologia ale czasami zamienia się w DJ Desyg i rozbawia trójmiejską publikę na klubowym danceflorze. Ale jego talenty się nie kończą. Nie wiadomo, czy lepiej śpiewa, tańczy, czy gra na saksofonie…ale co jest pewne – najlepiej w zespole gra na zębach…i to nie żart. Zapytajcie go sami.


Karol Sawicki

Anna Barszcz

 
Poznaj nas

To nasza przesympatyczna, nowopowstała para turniejowa. Patrząc na nich, odnosi się wrażenie, że taniec to najprzyjemniejsza czynność w życiu! Oboje to wiecznie uśmiechnięci i pozytywnie zakręceni ludzie.

Ania „Z lasu”, Mickey czy po prostu Żurek – bo tak na nią wołamy ;), jest studentką Akademii Muzycznej w Gdańsku na wydziale dyrygentury. Wiedzę doświadczenie, jakie zdobywa podczas studiów, wykorzystuje prowadząc zajęci ze śpiewu i emisji głosu w ZPiT UG „Jantar”. Jakby tego było mało, jest w trakcie Instruktorskiego Kursu Kwalifikacyjnego na specjalizacji taniec ludowy.

Do Karola najlepiej pasuje powiedzenie „Cicha woda brzegi rwie”. Ten z pozoru spokojny i nieśmiały tancerz, staje się wulkanem energii, gdy tylko usłyszy pierwsze takty muzyki. Na co dzień studiuje na Politechnice Gdańskiej na Wydziale Maszyn. W naszym zespole tańczy zaledwie od roku, ale doświadczenie z tańcem rozpoczął znacznie wcześniej w LZPiT „Skowronki” oraz w „Kurpiach Zielonych”.

Kategoria IIID

 

Andrzej Ryll

Marta Zacharska-Gazda

 
Poznaj nas

To nasza najmłodsza para w zespole. Oboje są uczniami Gdańskiej Szkoły Baletowej i mimo ogromu obowiązków i prób, zdecydowali się spróbować swoich sił w Tańcach Polskich. Marta to wulkan energii, który nigdy nie gaśnie. Jest czarującą młodą osobą. Andrzej natomiast, należy do osób spokojnych i wyważonych i – co nas w ogóle nie dziwi – jest obiektem westchnień wielu koleżanek. Mimo że są jak ogień i woda, tworzą zgrany duet, czego dowodem są udane starty w pierwszych turniejach w Wieliszewie i Dobczycach.


team_2