Nasze pary

team

Instruktor – Ania Fel

ania_fel

Instruktorem prowadzącym większość naszych turniejowych par jest Ania Fel. Choć sama twierdzi, że nie posiada umiejętności bilokacji, to co dzień zdaje się temu przeczyć, z powodzeniem łącząc dwie prace i studia doktoranckie na Międzyuczelnianym Wydziale Biotechnologii z prowadzeniem prób turniejowych. Rankami uczy tańca dzieci w przedszkolu, popołudnia spędza w uniwersyteckim laboratorium, wieczorami szkoli jantarowe pary, a w nocy przywdziewa biały fartuch, by z powagą właściwą wykwalifikowanej farmaceutce, przyjmować klientów w jednej z sopockich aptek. Oprócz umiejętności znajdowania się w kilu miejscach jednocześnie, posiada jeszcze inne super moce, m.in. sokoli wzrok, który wychwyci wszystkie taneczne niedociągnięcia, niesłychaną umiejętność motywacji i niebywałą empatię.

Do tej charakterystyki należałoby jeszcze dodać, że jej liczne talenty bywają powodem drobnego konfliktu interesów w Zespole Pieśni i Tańca Uniwersytetu Gdańskiego „Jantar”, gdzie zarówno pięknie tańczy, śpiewa jak i gra na skrzypcach, gdy w kapeli zabraknie smyczków. W skrócie – Ania to kopalnia talentów i możliwości, a tym samym nasz ogromny skarb.

Ale nie tylko my doceniamy jej talenty – w 2016 roku została wyróżniona powołaniem do Komisji ds. Edukacji Polskiej Sekcji CIOFF.

Instruktor – Natalia Okuniewicz

natalia

Natalia Okuniewicz, zwana powszechnie Salmą, to uosobienie uroku i talentu. Jej pomysłowość nie zna granic, czego dowiodła m.in. przygotowując na jedną z oficjalnych uniwersyteckich uroczystości brawurową choreografię do piosenki „Ada to nie wypada”, w której jako tytułowa niesforna dziewczyna odrzuca zaloty romantycznych amantów i wybiera tego, który zamiast kwiatów przynosi jej kiełbasę.

Podobną pomysłowością wykazuje się pracując z turniejowymi parami, gdzie jej nieograniczoną wyobraźnię powstrzymują jedynie formalne wytyczne dotyczące figur i kroków.

Fascynują ją różne style i techniki taneczne, dlatego nieustannie się szkoli w coraz to nowych stylach.

Na co dzień prowadzi własną restaurację, w której, jak nietrudno się domyślić, chętnie stołuje się połowa zespołu.

Wszechstronnie uzdolniona, urocza i jedyna taka!

Zapraszamy do Gdańska

Kategoria VII

Jacek Piątek

Pozycja w rankingu

Małgorzata Piątek

Liczba punktów

victory
2 mistrzostwo Polski
1 wicemistrzostwo Polski
stan na dzień 2016-09-14
Poznaj nas

Gosię i Jacka miłość do polskiego tańca ludowego połączyła na całe życie, gdy wiele lat temu spotkali się na sali prób Zespołu Pieśni i Tańca Uniwersytetu Gdańskiego „Jantar” i od tego momentu postanowili razem iść przez świat (tanecznym krokiem, rzecz jasna).

Wrodzona skromność sprawiła, że bardzo trudno było ich namówić do udziału w turniejach, tym bardziej, że rywalizacja zupełnie nie leży w ich naturze. Na szczęście po wielu zabiegach dyplomatycznych udało się ich przekonać do podjęcia nowego wyzwania. Pozytywne efekty szybko dały o sobie znać – już w drugim starcie udało im się zdobyć tytuł Wicemistrzów Polski w kat. VII.

Kategoria VI

Michał Tukalski

Małgorzata Krzaczyńska

 
Poznaj nas

Gosia i Michał to para, która w wyniku nieszczęśliwej kontuzji partnera miała najmniej okazji, by zaprezentować się na turniejowym parkiecie. Poważne złamanie, którego Michał nabawił się podczas snowboardowego szaleństwa, zmusiło ich do kilkumiesięcznej przerwy w startach. Nie mamy wątpliwości, że wrócą w wielkim stylu, gdy tylko bark porządnie się zrośnie.

Gosia jest jedną z najbardziej wszechstronnych tancerek Zespołu Pieśni i Tańca Uniwersytetu Gdańskiego „Jantar”. Przez wiele lat trenowała tańce towarzyskie, by później porzucić je na rzecz tańca ludowego i tańca brzucha, zaś na kursie instruktorskim przekornie wybrała technikę jazzową. Wszystkie zdobyte doświadczenia bardzo przydają jej się na parkiecie.


Paweł Krok

Pozycja w rankingu

Natalia Okuniewicz

Liczba punktów

stan na dzień 2016-09-14

Poznaj nas

Natalia i Paweł to para-dynamit. Dobrze wiedzą, że aby osiągnąć upragniony cel, trzeba do niego dążyć ciężką pracą i żelazną konsekwencją. Gdy wkraczają na parkiet – poziom żywiołowości sięga zenitu. A każdy z nich mógłby obdarować energią jeszcze kilka osób dookoła.

Paweł, który na co dzień pracuje jako krawiec i projektant, chętnie dzieli się swoją wiedzą i talentem, czego efektem jest nie tylko powiększająca się garderoba Zespołu Pieśni i Tańca Uniwersytetu Gdańskiego „Jantar”, lecz także olśniewające kreacje jego projektu na turniejowych parkietach.

Co do Natalii (zw. Salmą), to trudno stwierdzić, czy lepiej śpiewa, czy tańczy. Obie rzeczy robi świetnie, dlatego jest jedną z solistek Zespołu Pieśni i Tańca Uniwersytetu Gdańskiego „Jantar”. Oprócz ogromnego talentu ma też niesamowitą chęć do ciągłego podnoszenia swoich tanecznych umiejętności w różnych technikach. Dowody? Po skończonym kursu instruktorskiego z tańca ludowego zdecydowała, się na rozpoczęcie kursu jazzowego. Jej uzależnienie od tańca nie ma sobie równych.


Eligiusz Białka

Pozycja w rankingu

Dominika Sadowska

Liczba punktów

 
Poznaj nas

Dominika i Elek to najbardziej zapracowana i energetyczna para z niezwykłym poczuciem humoru. Gdy tańczą, jednocześnie się bawią, a próby z nimi zawsze są pełne śmiechu.

Dominika swoje pierwsze taneczne kroki stawiała w ZPiT „Małe Podlasie” w  Siemiatyczach, z którym również jako dziecko debiutowała na turniejowym parkiecie. Absolwentka kilku kierunków na Politechnice Gdańskiej i Uniwersytecie Gdańskim. Na co dzień specjalistka od marketingu a w weekendy instruktor najmłodszej grupy dziecięcej przy ZPiT „JANTAR”. Gdy tylko usłyszy pierwsze takty muzyki zamienia się w wulkan energii na danceflorze.

Elek to kopalnia talentów. Nie wiadomo, czy lepiej tańczy czy śpiewa czy gra na pianinie. Potrafi również z humorem relacjonować wydarzenia dla zagranicznych telewizji, co jest pożądaną cechą na festiwalach zagranicznych. Oprócz talentu tanecznego, potrafi fantastycznie gotować, co zaskutkowało otwarciem własnej restauracji w Sopocie. Jego śmiech jest tak zaraźliwy, że nie można tańczyć z nim na poważnie.

Kategoria VD

Bartek Chomicz

Ola Łyczywek

 
Poznaj nas

Bartek i Ola to para naszych debiutantów, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę z tańcami polskimi i turniejami.

Bartek (zw. Żółty – od koloru koszulki, w jakiej przyszedł na pierwszą próbę) na co dzień spędza czas na uczelni mieszając magiczne mikstury na Chemii na Uniwersytecie Gdańskim. Potrafi każdy ruch rozłożyć na poszczególne pierwiastki. Niezwykle skupiony i zaangażowany w każdą aktywność, której się podejmuje.

Ola (zw. Dżoana – niewiadomo dlaczego 😉 ) niezwykle zdolna studentka zarówno Uniwersytetu Gdańskiego, jak i Akademii Muzycznej w Gdańsku, do sporu o jej talenty dołącza również Zespół Pieśni i Tańca Uniwersytetu Gdańskiego „JANTAR”. Ola z zainteresowaniem wykopuje różne archeologiczne skarby, a my się cieszymy, że odkopaliśmy jej talent.


Modestas Taskinas

Oleksandra Kurashkevych

 
Poznaj nas

Oleksandra i Modestas to wyjątkowa para ze wschodnim temperamentem. Przyjeżdżając do Polski na studia, od razu włączyli w szeregi ZPiT „JANTAR” i poczuli miłość do tańców polskich – z wzajemnością.

Saszka pochodzi z Kijowa, gdzie zdobywała pierwsze taneczne szlify. Gdy w wieku 17 lat przyjechała do Polski na studia i od razu włączyła w szeregi ZTL PW Masovia w Płocku, a później do nas. To piękna, przeurocza i wszechstronnie utalentowana dziewczyna, czego się nie dotknie, to robi to wyśmienicie. Na co dzień niezwykle pracowita i ambitna studentka Uniwersytetu Gdańskiego kilku kierunków jednocześnie, a w każdym jest jedną z najlepszych studentek. Cicha i skromna, a gdy tylko usłyszy pierwsze takty muzyki porywa się do tańca. Ponadto posiada niezwykły talent plastyczny, czym zachwyca nas co chwilę.

Modest pochodzi z Wilna i jako dziecko występował już na turniejowym parkiecie z ZPiT „Wilia”. To wulkan energii muzycznej, niezwykle utalentowany i pracowity. Na co dzień jest studentem Uniwersytetu Gdańskiego na kierunku Politologia ale czasami zamienia się w DJ Desyg i rozbawia trójmiejską publikę na klubowym danceflorze. Ale jego talenty się nie kończą. Nie wiadomo, czy lepiej śpiewa, tańczy, czy gra na saksofonie…ale co jest pewne – najlepiej w zespole gra na zębach…i to nie żart. Zapytajcie go sami.


Karol Sawicki

Anna Barszcz

 
Poznaj nas

To nasza przesympatyczna, nowopowstała para turniejowa. Patrząc na nich, odnosi się wrażenie, że taniec to najprzyjemniejsza czynność w życiu! Oboje to wiecznie uśmiechnięci i pozytywnie zakręceni ludzie.

Ania „Z lasu”, Mickey czy po prostu Żurek – bo tak na nią wołamy ;), jest studentką Akademii Muzycznej w Gdańsku na wydziale dyrygentury. Wiedzę doświadczenie, jakie zdobywa podczas studiów, wykorzystuje prowadząc zajęci ze śpiewu i emisji głosu w ZPiT UG „Jantar”. Jakby tego było mało, jest w trakcie Instruktorskiego Kursu Kwalifikacyjnego na specjalizacji taniec ludowy.

Do Karola najlepiej pasuje powiedzenie „Cicha woda brzegi rwie”. Ten z pozoru spokojny i nieśmiały tancerz, staje się wulkanem energii, gdy tylko usłyszy pierwsze takty muzyki. Na co dzień studiuje na Politechnice Gdańskiej na Wydziale Maszyn. W naszym zespole tańczy zaledwie od roku, ale doświadczenie z tańcem rozpoczął znacznie wcześniej w LZPiT „Skowronki” oraz w „Kurpiach Zielonych”.

Kategoria IIID

 

Andrzej Ryll

Marta Zacharska-Gazda

 
Poznaj nas

To nasza najmłodsza para w zespole. Oboje są uczniami Gdańskiej Szkoły Baletowej i mimo ogromu obowiązków i prób, zdecydowali się spróbować swoich sił w Tańcach Polskich. Marta to wulkan energii, który nigdy nie gaśnie. Jest czarującą młodą osobą. Andrzej natomiast, należy do osób spokojnych i wyważonych i – co nas w ogóle nie dziwi – jest obiektem westchnień wielu koleżanek. Mimo że są jak ogień i woda, tworzą zgrany duet, czego dowodem są udane starty w pierwszych turniejach w Wieliszewie i Dobczycach.


team_2